Muzeum Cywilizacji Azjatyckich i Instawalk


Translate Polish to English

Witamy ponownie!

Tym razem „uraczymy” Was fotorelacją 😉

Z okazji wspomnianego w poprzednim poście święta Deepavali, cały Singapur mógł się cieszyć dniem wolnym 🙂 Jak się okazało, tutejsze instytucje kulturalne mają miły zwyczaj jeszcze większego uprzyjemniania dni wolnych i serwują darmowe wejściówki do muzeów. Na pierwszy ogień, wybraliśmy z Andrzejem Muzeum Cywilizacji Azjatyckich.

Muzeum posiada 11 galerii, w których prezentuje ponad 13 tysięcy eksponatów, pochodzących z niemal każdego zakątka kontynentu azjatyckiego. Ekspozycje poukładane są zarówno tematycznie jak i chronologicznie. Główne galerie to:
Galeria I: Rzeka Singapuru – koncentruje się na historii samego Singapuru. Pokazuje drogę jaką przeszedł, stając się z maleńkiej wysepki, centrum handlu morskiego i jednym z najbardziej liczących się krajów na rynku światowym.
Galeria II: Azja Południowo-Wschodnia – zgomadzone są tu eksponaty prezentujące 2,5 tys. lat z historii Tajlandii Północnej i Indonezji. Pierwsza ekspozycja prezentuje ceramikę i narzędzia/ozdoby z brązu (najstarsze z nich datowane są na 600 r.p.n.e.); druga (moja ulubiona ;)) – gromadzi biżuterię i tkaniny; trzecia – poświęcona jest sztuce: wszelkiego rodzaju przedstawieniom teatralnym i muzycznym i wreszcie czwarta – pokrótce przedstawia obecne w tym regionie wierzenia i religie (Hinduizm, Buddyzm, a później również Islam i Chrześcijaństwo)
Galeria III: Azja Zachodnia – poswięcona jest Islamowi. Znajduje sie tu m.in. mini-replika świątyni Islamskiej – mosque – skierowana w stronę Mekki.
Galeria IV: Chiny – nazwa mówi sama za siebie 😉
Galeria V: Azja Południowa – gromadzi eksponaty związane ze sztuką (teatr, muzyka), nauką i religią Indii.

Zanim jednak do zdjęć „muzealnych” przejdziemy, kilka takich, które zrobiliśmy przed samym budynkiem. Jego lokalizacja bowiem, jest naprawdę… wizualnie korzystna 😉

A do tego jeszcze symbole przeszłości, bardzo efektownie połączone z duchem teraźniejszości 😉

Teraz zapraszamy do Muzeum Cywilizacji Azjatyckich:

Życie po Śmierci: Instalacja Justina Lee – połączenie elementów zachodniej popkultury z typowo wschodnimi symbolami/wyobrażeniami. Upiorną biel postaci, artysta kontrastuje z akcesoriami w kolorze żywej czerwieni, sugerując, że życie po śmierci wcale nie musi być monotonne 🙂

Azja Południowo-Wschodnia

Odcisk stopy Buddy

Azja Zachodnia

Chiny

Całe godziny możnaby spędzać przy każdej ekspozycji. A my tyle czasu nie mieliśmy ponieważ spieszyliśmy się na tajemniczo brzmiący Instawalk 🙂

Aby wyjaśnić z czym się ten Instwalk je, trzeba najpierw wyjaśnić czym jest Instagram. Otóż Instagram, to aplikacja na iPhone służąca do robienia, edytowania i publikowania zdjęć. Na wykonane fotki można nakładać różne – dostępne w Instagramie, bądź innych fotograficznych aplikacjach – filtry. Filtry Instagramowe służą przede wszystkim do zmiany kolorystyki zdjęcia. Przerobione zdjęcia udostępnia się innym użytkownikom Instagramu, ale moża je także publikować na Facebooku czy Tweeterze.
Generalnie Instagram jest… genialny 😉 Pobudza kreatywną wyobraźnię, zmienia spojrzenie na otoczenie – a nuż coś się nada na zdjęcie ;), a co najważniejsze jest doskonałą zabawą.
W takim razie co, to ten Instawalk? Ano nic innego, jak banda zapaleńców biegających z telefonami i robiących zdjęcia 🙂 Ale w tym szaleństwie jest logika. Każde takie „bieganie” ma swój temat. Nasz pierwszy (w sumie, to Andrzeja, bo ja nie miałam narzędzia i robiłam „nielegalne” 😉 zdjęcia aparatem normalnym :)) Instawalk (w wolnym tłumaczeniu Insta-spacer ;)) odbył się w przepięknym rejonie Singapuru – Marina Bay Front. W tamtejszym centrum handlowym (w którym… PŁYNIE RZEKA!!!!) mieliśmy się spotkać z grupą kilku Instagramowców i ruszyć na poszukiwanie ujęć odpowiadających tematowi „Blue Hour” (Błękitna Godzina – najbardziej wdzięczna pora do robienia zdjęć, zaraz po zachodzie Słońca).

Czekając na Instagramowców 🙂

Na drugim planie hotel Marina Bay Sands

Centrum handlowe i jego… rzeka 😉

Błękitna Godzina – aparat

Drugi plan – Muzeum Sztuki i Nauki

Błękitna Godzina według Inastagramu 🙂

I jeszcze kilka na zakończenie 🙂

I to by było na tyle 🙂
Pozdrawiamy i do następnego przeczytania
Ola i Andrzej 🙂

Reklamy

Napisz coś...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: